Štvrtok 19. 07. 2018
Dnes má sviatok: Dušana, zajtra Ilja, Eliáš

Úvod  Diskusia k článku

Späť   Vytlačiť

Štrky by mali ožiť do roku 2019

13. 03. 2017
Štrky, ktoré sú zvyškom pôvodného lužného lesa, predstavujú pre mesto cenné územie vďaka svojej ekologickej hodnote i rekreačno-oddychovému potenciálu.

Späť na článok

Prispieť do diskusie

Meno:

Váš príspevok:

Opíšte kód: Opíšte kód
michalikova ludmila IP: 84.245.64.254 (rs.ba.netlab.sk)
Včera 4.júla 2018 som po 7 rokoch išla s vnukmi akože na výlet do štrkov.Ale to čo ma nemilo prekvapilo bol štrašný randál z nadjazdu,smog a sústavný prach víriaci sa z priľahlej novovybudovanej vrchnej a spodnej cesty a občas z fabriky Cementárne..Hluk,sústavný buchot a treskot .Opakujúce sa prachové vlny na priľahlú záhradkársku oblasť a okolie.Pri hovore sme sa miestami ani vzájomne nepočuli. Kedysi to bola naozajstná oáza ticha a upravovanej zelene./okrem tej cementárne a ,preto som tam nechcela ani záhradku/..... .Myslím si ,že násilná rekonštrukcia štrkov podľa štúdie tomu nepomôže.Aj ked tam bude umelé jazero,čo by ma lákalo,ale ten hrmot a prach neodstránite.Jedna katastrofa a povedala som si nikdy viac!!!! Radšej ste mali ešte viac penazí vložiť na rozšírenie športových a rekreačných aktivít do Kamenáča a trebárs aj do kúpaliska vonkajších hier,šachovnice kolkov,volejbalové hrisko atd.,,teda na jedno miesto.A nie kúskovať.....Kamenáč je teraz naozaj krásny,ale na ozajstné vyžitie je to ešte ,málo Strky už nebudú tým čo bývali.Pamätám sa,že moji rodičia sa tam chodili zabávať,bol tam tanečný kruh so živou hudbou a my ako deti sme tam sa chodili kúpať na splav do panenskej prírody.Veľmi rada na to spomínam. Neviem,či by som tam teraz chcela chodiť!!!!! FúúúúJ ???!!!
OPTIK

trnavadnes - regionálne noviny

Trnavadnes 21/2011 Aktuálne číslo
        27/2018

Prelistovať

Inzercia
Typovník a cenník

Archív novín

Téma čísla

Nová šéfka divadla nastúpi do funkcie 1. septembra.

V Majcichove vznikne rodinný minipivovar, zásobovať chce lokálne podniky v okolí.

Chodník na Dohnányho sa dočká rekonštrukcie. 

.

Počasie v Trnave