Utorok 21. 05. 2019
Dnes má sviatok: Zina, zajtra Júlia, Juliana

Dovolenkový ostrov Bali postihlo silné zemetrasenie

13. 10. 2011
Podľa indonézskych seizmológov malo zemetrasenie magnitúdu 6,8 a ohnisko v hĺbke približne desať kilometrov.

Bali - Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,2 dnes zasiahlo indonézsky ostrov Bali, ktorý je obľúbeným cieľom dovolenkárov. Ľudia v panike utekali zo svojich domov a hotelov. Varovanie pred vlnou cunami nevydali a prvé správy nehovoria o zranených.

Otrasy podľa miestnych médií spôsobili zrútenie niektorých striech a trhliny v stenách budov.

Americký geofyzikálny inštitút uviedol, že zemetrasenie malo epicentrum asi 100 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta ostrova Denpasar a ohnisko v hĺbke 60 kilometrov pod morským dnom.

Podľa indonézskych seizmológov malo zemetrasenie magnitúdu 6,8 a ohnisko v hĺbke približne desať kilometrov. Dôvod rozdielnych údajov nie je známy.

Indonézske ostrovy sa nachádzajú na viacerých tektonických zlomoch v dôsledku čoho sú seizmické a vulkanické aktivity v oblasti častým javom. Mimoriadne silné zemetrasenie z 26. decembra 2004 vyvolalo v Indickom oceáne prívalovú vlnu cunami, ktorá zabila 230.000 ľudí, z toho polovicu v najzápadnejšej indonézskej provincii Atjeh.

Zdroj: AP, Reuters, DPA

 

Foto, text: © 2011 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0