Utorok 21. 05. 2019
Dnes má sviatok: Zina, zajtra Júlia, Juliana

Najväčší záujem ľudí pri budúcoročných dovolenkách je o Turecko

12. 12. 2011
Vyplýva to z predbežného záujmu ľudí o dovolenky pred budúcoročnou letnou sezónou, ktoré kupujú v rámci akcií first moment.

Bratislava – Medzi leteckými zájazdmi je pre Slovákov opäť rovnako ako v minulom roku najobľúbenejšia dovolenka v Turecku. Vyplýva to z predbežného záujmu ľudí o dovolenky pred budúcoročnou letnou sezónou, ktoré kupujú v rámci akcií first moment. Cestovné kancelárie spúšťajú už tradične predaje zájazdov v takýchto akciách ešte v priebehu novembra. Zľavy v nich dosahujú v tomto roku približne 25 %.

"Najobľúbenejšie destinácie sú Turecko, Taliansko, grécke ostrovy, Egypt či Španielsko a Chorvátsko," vymenovala Mária Gallová z cestovnej kancelárie Satur. Predaj dovoleniek na budúcoročnú sezónu spustili podľa obchodného riaditeľa Travel.sk Antona Brandysa niektoré cestovné kancelárie tento rok skôr ako vlani. Kým v minulom roku to bolo v priebehu novembra, v tomto roku sa našli kancelárie, ktoré začali ponúkať akcie first moment už od začiatku novembra. "Vo svete však bývajú ponuky dovoleniek z letných katalógov aj v októbri," podotkol Brandys.

Záujem ľudí o takýto skorý nákup letných dovoleniek je podľa neho porovnateľný s minulým rokom. "Zľavy sa pohybujú na podobnej úrovni ako vlani, okolo 25 %. Niektoré môžu byť vyššie, ak ide o stáleho klienta alebo ak záujemca zaplatí celú cenu vopred," dodal Brandys.

Akcie first moment platia v cestovných kanceláriách približne do marca. "Záujem o nákup dovoleniek v nich majú tradične buď rodiny s deťmi, ktoré majú skúsenosti s tým, že neskôr už majú problém získať rodinné izby, alebo tiež ľudia, ktorí vyhľadávajú novinky či tí, ktorí chcú kúpiť dovolenku ako vianočný darček," opísal výkonný riaditeľ cestovnej kancelárie Fifo Radoslav Mlynár.

Foto, text: © 2011 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0