Streda 20. 02. 2019
Dnes má sviatok: Lívia, zajtra Eleonóra

Versace plánuje vo svetovom centre hazardu v Macao postaviť hotel

20. 08. 2013
Macao, malý polostrov na juhu Číny, sa stal svetovým centrom hazardných hier, podarilo sa mu totiž zosadiť americké Las Vegas z prvého miesta.

Hongkong  - Taliansky módny dom Versace dnes oznámil, že podpísal dohodu o výstavbe luxusného hotela s prevádzkovateľom kasín v bývalej portugalskej kolónii Macao, ktorú v roku 1999 prevzala Čína. Informovala o tom agentúra AP.

Macao, malý polostrov na juhu Číny, sa stal svetovým centrom hazardných hier, podarilo sa mu totiž zosadiť americké Las Vegas z prvého miesta.

Versace a prevádzkovateľ kasín, spoločnosť SJM, v spoločnom vyhlásení uviedli, že hotel Palazzo Versace bude súčasťou rezortu, ktorý SJM buduje na území niekdajšej kolónie.

Spoločnosť SJM založil miliardár Stanley Ho a v máji získala povolenie na výstavbu rezortu, ktorý bude mať 2000 izieb a 700 hracích stolov. Bude to prvý typ hráčskeho centra v štýle Las Vegas na polostrove Macao.

Macao je osobitná správna oblasť Číny so samostatným colným, pasovým a vízovým režimom. Má odlišný aj právny systém a je jediným miestom v Číne, kde sú kasína legálne. Vlani dosiahli tržby tamojších kasín 38 miliárd USD (28,48 miliardy eur), a to najmä vďaka zvýšenému prílevu bohatých čínskych turistov.

(1 EUR = 1,3344 USD)

Foto, text: © 2013 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0