Streda 20. 02. 2019
Dnes má sviatok: Lívia, zajtra Eleonóra

O účasti Karla Gotta na sobotných Slávikoch sa rozhodne v poslednej chvíli

25. 11. 2015
Keby Karel Gott tento rok v ankete Zlatý slávik vyhral, bol by to už jeho 40. triumf.

Praha - O účasti speváka Karla Gotta na slávnostnom vyhlásení 50. ročníka Českého slávika sa rozhodne až v sobotu popoludní 28. novembra, teda v deň konania akcie. Denníku Právo to povedal Jaroslav Těšínský z agentúry Musica Bohemica, ktorá anketu organizuje.

"Karel Gott mi povedal, že urobí všetko pre to, aby prišiel. Osobne si myslím, že to bude otvorené až do sobotňajšieho popoludnia a on sa rozhodne podľa toho, ako mu momentálne bude a či mu účasť odporučí lekár," uviedol Těšínský, ktorého dnes citoval spravodajský portál Novinky.cz.

Usporiadatelia sú pripravení na všetky eventuality - buď spevák príde, alebo vopred nakrúti pozdrav u seba doma a podobne, dodal Těšínský. "V tejto situácii musí každý pochopiť, že nie je možné chcieť od Karla Gotta niekoľko dní pred ceremoniálom záväznú informáciu," uviedol predstaviteľ agentúry.

Lekári začiatkom novembra oznámili, že 76-ročnému Gottovi diagnostikovali takzvaný Non-Hodgkinov lymfóm. Spevák okamžite začal cielenú onkologickú liečbu na hematologickej klinike Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe.

V utorok 17. novembra ho po absolvovaní prvej fázy chemoterapie prepustili domov, kde v liečbe pokračuje. Ďalšia fáza onkologickej liečby bude nasledovať o niekoľko dní, opäť počas hospitalizácie, pripomenul portál Novinky.cz slová Gottovej hovorkyne Anety Stolzovej.

Keby Karel Gott tento rok v ankete Zlatý slávik vyhral, bol by to už jeho 40. triumf. Vyhlasovanie výsledkov sa uskutoční v Štátnej opere Praha 28. novembra.

 

 

Foto, text: © 2015 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0