Streda 20. 02. 2019
Dnes má sviatok: Lívia, zajtra Eleonóra

Pápeža Františka privítali v hlavnom meste Kene desaťtisíce ľudí

26. 11. 2015
Tisíce ďalších ľudí v snahe dostať sa na miesto konania omše čakali v radoch, ktorých dĺžka dosahovala niekoľko kilometrov.

Nairobi - Pápež František sa dnes prešiel na svojom papamobile s otvorenou nástavbou medzi desiatkami tisíc ľudí v kenskom Nairobi, ktorí sa zhromaždili na prvej verejnej omši v rámci jeho cesty po Afrike. Informuje o tom agentúra AP, podľa ktorej Františka v areáli miestnej univerzity vítalo "more dáždnikov".

Tisíce ďalších ľudí v snahe dostať sa na miesto konania omše čakali v radoch, ktorých dĺžka dosahovala niekoľko kilometrov. Keňania pápeža prechádzajúceho okolo zdravili spevom, tancom a ováciami.

Pápež pricestoval do hlavného mesta Kene v stredu, na úvod svojho prvého afrického turné, v rámci ktorého navštívi taktiež Ugandu a Stredoafrickú republiku. Podľa vlastných slov chce obyvateľom ponúknuť "duchovnú a materiálnu" podporu a prispieť k zmierneniu konfliktov medzi kresťanmi a moslimami.

František dnes pred omšou v Nairobi povedal predstaviteľom miestnej kresťanskej a moslimskej obce, že nemajú mnoho iných možností, len nadviazať dialóg, aby zamedzili opakovaniu "barbarských" útokov extrémistov, aké sa v Keni odohrali v poslednom období.

Zopakoval, že násilie nikdy nemôže byť ospravedlnením pre násilie, hoci "až príliš často sú mladí ľudia radikalizovaní v mene náboženstva, aby rozsievali nezhody a strach".

Keňa sa stala v uplynulých dvoch rokoch terčom série útokov somálskej islamistickej skupiny aš-Šabáb, pri ktorých zahynuli stovky ľudí. V roku 2013 zastrelili ozbrojenci z aš-Šabábu v nákupnom centre v Nairobi 67 osôb.

 

Foto, text: © 2015 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0