Piatok 20. 09. 2019
Dnes má sviatok: Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš

Pre žiakov základných škôl je výstava Kam na strednú

04. 11. 2016
Záujemcom o štúdium sa predstavia tri desiatky stredných škôl rôznych typov nielen z Trnavy, ale aj z Galanty a Bratislavy.

Trnava  – Len niekoľko dní po skončení veľtrhu práce JobSpoTT sa v Mestskej športovej hale v Trnave uskutoční 10. a 11. novembra výstava pre žiakov základných škôl Kam na strednú. Záujemcom o štúdium sa predstavia tri desiatky stredných škôl rôznych typov nielen z Trnavy, ale aj z Galanty a Bratislavy.

Za veľtrhom i výstavou ako organizátor stojí Národné kariérne centrum. „Otváracie hodiny podujatia sme prispôsobili tak, aby ju mohli deviataci, ale aj ôsmaci a siedmaci navštíviť spolu s rodičmi. Veľmi sa tešíme na interaktívne prezentácie mladých ľudí zo škôl," povedal za organizátorov Igor Holéczy.

K lákadlám výstavy patria podľa Holéczyho exotické zvieratá, ochutnávka miešaných nápojov a flambovaného ovocia, spevácke vystúpenie študentov konzervatória. Stredná odborná škola obchodu a služieb v Trnave napríklad ponúkne výstavu odevov spojenú s módnou prehliadkou. "V jej prvej časti predstavíme pracovné odevy povolaní, na ktoré sa naši študenti pripravujú - teda kozmetičiek, kaderníčok, murárov, inštalatérov aj pracovníkov marketingu v cestovnom ruchu. Prehliadka bude na tému stužková slávnosť a ukáže aj aktuálne trendy účesov a líčenia," povedala zástupkyňa riaditeľa školy Darina Šulková. Program majú pre návštevníkov výstavy pripravený aj Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave a internetové rádio Bunker.

Foto, text: © 2016 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.