Nedeľa 21. 10. 2018
Dnes má sviatok: Uršula, zajtra Sergej

Bezplatné skibusy zviezli na Liptove od začiatku zimy 112.000 lyžiarov

22. 03. 2017
Najvyťaženejšie kyvadlové linky na Liptove jazdia po Demänovskej a Hrabovskej doline a tiež medzi lyžiarskym strediskom Jasná a Aquaparkom Tatralandia.

Liptovský Mikuláš – Bezplatné linky Ski, Aqua a City busov prepravili v jednom z tradične najnavštevovanejších regiónov na Slovensku od začiatku zimnej sezóny viac ako 112.000 turistov. Najvyťaženejšie kyvadlové linky na Liptove jazdia po Demänovskej a Hrabovskej doline a tiež medzi lyžiarskym strediskom Jasná a Aquaparkom Tatralandia.

Jarná lyžovačka odštartovala aj úpravy grafikonov bezplatnej dopravy, ktoré rešpektujú aktuálny dopyt. V prevádzke ostali Ski&Aqua busy z Tatralandie do Jasnej a kyvadlová preprava po Demänovskej doline. Zostávajúce tri linky ukončili svoju prevádzku minulý týždeň. "Podmienky na lyžovačku sú u nás stále veľmi dobré, dokonca padal aj čerstvý sneh. Prišiel čas pre skutočných pôžitkárov, ktorí si vychutnávajú upravené zjazdovky, menej ľudí a slnečné lúče," skonštatoval riaditeľ najväčšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku Matej Hulej.

Ako doplnil predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Ján Blcháč, do systému skibusovej dopravy investovala oblastná organizácia viac ako 100.000 eur. "Liptov už päť rokov poskytuje bezplatnú prepravu autobusovými linkami a upevňuje si svoje miesto medzi kvalitnými horskými destináciami v Európe. Túto zimu sme navyše priniesli našim návštevníkom novú linku City bus, ktorá ich raz týždenne vozila za večerným programom z Jasnej do Liptovského Mikuláša," uviedol.

Vďaka nej bolo podľa Blcháča každú stredu v centre mesta oveľa živšie až do nočných hodín. "Na našom programe Nechajte sa zlapať sme návštevníkom priniesli autentickú možnosť vyskúšať si bičovanie Jánošíka na dereši. Potom sme im obliekli dobové kostýmy, vyrazili si mince a v centre mesta ich naši zbojníci aj prepadli a ozbíjali. Na programe sa zabavilo viac ako 500 ľudí, čo výrazne prekonalo naše očakávania," vyjadril sa riaditeľ Múzea Janka Kráľa Jaroslav Hric.

Množstvo prepravených osôb bezplatnými linkami je porovnateľné s minulým rokom, kedy v stredisku prebiehal aj Svetový pohár v alpskom lyžovaní žien, myslí si riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková. Bezplatné autobusy budú podľa nej v prevádzke aj počas Veľkej noci. "Je možné, že bezplatnou dopravou potešíme už aj letných dovolenkárov. Snažíme sa totiž oživiť projekt cyklobusov po regióne," prezradila s tým, že prevádzku zimných liniek opäť obnovia v decembri 2017.

Foto, text: © 2017 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0