Sobota 23. 06. 2018
Dnes má sviatok: Sidónia, zajtra Ján

Skvelý víkend trnavských, softballových junioriek

Skvelý víkend trnavských, softballových junioriek

22. 06. 2017
Štyrmi víťazstvami cez víkend vybojovali účasť pre trnavské pantherky v českej juniorskej extralige aj pre budúci rok.

Dôležitý víkend, 17. - 18.júna, čakal na trnavské juniorky tento týždeň. Ak chceli pomýšľať na udržanie sa v českej softballovej juniorskej extralige, museli vyhrať dva existenčné, sobotné zápasy so Severom Brno, ktoré sa odohrali na ihrisku v Břeclavi. Skvelé bolo, že mohli odohrať zápasy v najsilnejšom zložení, čo sa nám túto sezónu podarilo len raz a to pri víťazstve s Eagles Praha. V nedeľu nás na domácej pôde v Trnave čakali v dvoch zápasoch zatiaľ prvé dievčatá z Joudrs Praha.
Nervozitu z dôležitých zápasov však dievčatá nechali doma a do prvého zápasu vstúpili skvele. Hneď v prvej zmene sa skvelou hrou v obrane a útoku ujali vedenia 5:0. Postupne v ďalších zmenách pridali ešte 5 bodov a po bezchybnej hre v obrane sme jednoznačne vyhrali prvý zápas so Severom Brno o rozdiel v piatich zmenách 10:0.
Druhý zápas začal presne opačne. Sever Brno vstúpilo do zápasu naozaj razantne. Po sérii hitov sa ujalo vedenia v prvej zmene 0:6. Avšak zmeny v našej obrannej hre nám vyšli. Dievčatá sa úvodu zápasu nezľakli a tvrdo v útoku odpovedali na vedenie Severu. Po sérii parádnych odpalov sme už v štvrtej zmene viedli 18:6 a zápas, v piatej zmene, znova o rozdiel, ukončili dôležitým víťazstvom 20:10.
V nedeľu bol u nás sviatok. Na domácom ihrisku sme privítali najznámejší český a aj v Európe cenený tím, Joudrs Praha. Nerobili sme si žiadne nádeje a do zápasov sme vstupovali s veľkými otáznikmi. Dievčatá však bez štipky nervozity zahrali skvele. Dá sa povedať, že bez jedinej chyby v obrane a po sérii tvrdých odpalov hlavne Klaudie Mihálkovej a Nikoly Kalickej sme jednoznačne vyhrali prvý zápas 9:1.
Do druhého zápasu sme vstúpili podobne. Dievčatá sa prekonávali v obrane. Aj keď Joudrs Praha pridal na pálke, v obrane sme znovu nevyrobili ani jednu chybu. Tých 5 bodov, čo sme inkasovali v druhom zápase, bolo výsledkom desiatich hitov z páliek českých dievčat. Nás môže tešiť, že aj keď Joudrs postavili do druhého zápasu kvalitnejší nadhod, dievčatá sa dokázali prispôsobiť a prestrieľať súperky trinástimi hitmi. Konečný výsledok zápasu 7:5 pre nás, bol skvelou bodkou za perfektným víkendom.
Štyrmi víťazstvami cez víkend sme vybojovali účasť pre trnavské pantherky v českej juniorskej extralige aj pre budúci rok. Znova sa môžu naše dievčatá porovnávať so súperkami v jednej z najlepších juniorských líg v Európe. Hrať zápasy s tímami ako Joudrs Praha, Eagles Praha, Dvúr Králove je pre nás obrovská škola. Už tento víkend bolo vidieť, ako si dievčatá verili v obrane a aj v útoku. Dúfam, že takýchto skvelých víkendov zažijú naše dievčatá čo najviac.
Pochváliť musím všetky hráčky. Každá jedna si zastala svoj post skvelo. Ani jedna nevynikala v niečom, všetky vynikali vo všetkom !
Zostava hráčok : Elisabeth Gajarská, Klaudia Mihálková a Miriama Gombíková – Nadhod, Kristína Bohunická – kečer, Barbora Lucká - 1B, Laura Ferancová – 2B, Nikola Kalická – 3B, Henrieta Zacharová – SS, Erika Deáková a Tereza Kopplová – LF, Dana Drgoňová a Lucia Suchoňová – CF, Liliana Kukučková – RF.
Tréneri trnavského tímu : Rastislav Sokolovský, Ján Gajarský, Richard Bohunický


 

Autor: Rastislav Sokolovský

Diskusia   0