Sobota 23. 06. 2018
Dnes má sviatok: Sidónia, zajtra Ján

Trnavská brána sa sťahuje z námestia do amfiteátra

09. 08. 2017
Program podujatia, ktoré organizuje mesto Trnava od 17. do 20. augusta, bude tradične bohatý.

Trnava – Veľkou zmenou prejde v tomto roku jediný folklórny festival na Slovensku, ktorý sa odohráva v mestskom prostredí – Trnavská brána. Z Trojičného námestia a pešej zóny sa vo svojom 16. ročníku presunie do mestského amfiteátra. Program podujatia, ktoré organizuje mesto Trnava od 17. do 20. augusta, bude tradične bohatý.

„Máme záujem vyjsť v ústrety divákovi. V letnom čase bývalo centrum mesta rozhorúčené často natoľko, že to malo vplyv na účinkujúcich i návštevnícku odozvu. Mestský amfiteáter je obklopený prírodným prostredím, má dvojtisícové hľadisko a kvalitné zázemie,“ povedal vedúci úseku kultúry na trnavskej radnici Peter Cagala. Dodal, že aj na novom mieste budú vystúpenia voľne prístupné.

Trnavská brána začne vo štvrtok 17. augusta Čačkaním korza, v piatok 18. augusta po slávnostnom otvorení festivalu sú na programe vystúpenia trnavských zoskupení, po nich Kopaničiara z Myjavy, Polena z Bratislavy a Očovana z Očovej a na záver folklórne tanečné divadlo v podaní Vranovčana.

V sobotu 19. augusta dopoludnia mysleli organizátori hlavne na deti, popoludní ako pozvánka na podujatie prejde krojovaný sprievod folklórnych kolektívov ulicami centra Trnavy a začne sa v amfiteátri hlavný program, kde sa predstavia v programe Od Orešán cesta rovná kolektívy zo Smolenickej vrchoviny, potom A včúl po našem alebo Každý po svojem a v závere vystúpi Nebeská muzika z Terchovej a Rozsutec senior zo Žiliny s programom Terchová, Terchová...

Súčasťou každej Trnavskej brány sú aj stánky s ľudovými remeslami, ktoré sa rozložia pred neďalekou City Arenou, v tomto roku sú sprievodnými akciami aj výstavy Čaro trnavskej výšivky a Trnavská brána vo fotografii v západnom krídle radnice.

Foto, text: © 2017 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.