Utorok 25. 09. 2018
Dnes má sviatok: Vladislav, Vladislava, zajtra Edita

Hudobný redaktor Maroš Pavlík vyspovedal organizátora high-endovej výstavy p. Dubana

Hudobný redaktor Maroš Pavlík vyspovedal organizátora high-endovej výstavy p. Dubana

12. 10. 2017
O týždeň v sobotu sa totiž uskutoční nultý ročník high-endovej výstavy Duban v priestoroch reštaurácie LaFinestra na Sladovníckej ulici.

Blíži sa významný deň pre nadšencov kvalitnej hudby, špičkového zvuku a obrazu a najmodernejších technológií ich reprodukcie. V sobotu dňa 21. 10. sa totiž uskutoční nultý ročník high-endovej výstavy Duban v priestoroch reštaurácie LaFinestra na Sladovníckej ulici. Okrem testovania hifi komponentov najprestížnejších značiek budú mať návštevníci možnosť osobne stretnúť mnohých odborníkov z tejto oblasti, ale aj zúčastniť sa rôznych workshopov, prednášok, alebo vystúpení miestnych hudobníkov. Pri tejto príležitosti som sa stretol s organizátorom p. Dubanom a položil mu niekoľko otázok na tému blížiacej sa výstavy.
Ahoj Ľuboš! Už o týždeň sa koná Tvoja výstava. Skús našim čitateľom priblížiť čo Ťa viedlo k jej realizácií.
Hifi technika je mojou vášňou už 25 rokov. Každý rok sa zúčastňujem niekoľkých high-endových výstav po celej Európe a to ma viedlo k tomu, aby som niečo podobné zorganizoval aj u nás v Trnave. Pri tejto príležitosti som pozval niekoľkých kolegov z oboru a spoločne sme pripravili program, ktorý nebude iba o počúvaní a porovnávaní, ale bude obohatený aj o prednášky niekoľkých expertov z oblasti zvuku a obrazu, vystúpenia miestnych interpretov a nezabudli sme ani na chutné občerstvenie spojené s ochutnávkou vín.
Je to prvá akcia tohto charakteru, ktorú si sa rozhodol zorganizovať?
Áno, aj nie. V minulosti sme podobných akcií mali niekoľko. Tento rok ich bolo presne 5 - konali sa však v mojom posluchovom štúdiu na 3. poschodí OD Jednota. Akcia takýchto rozmerov je pre mňa v roli organizátora premiérová.
Mohol by si nám povedať niečo o predstavovaných značkách?
Snažili sme sa pripraviť mix výrobcov z celého sveta. Veľký priestor dostanú popredné anglické značky – streamovacie zariadenia Naim, najmuzikálnejšie reproduktory Harbeth, ATC alebo ProAc a v neposlednej rade obľúbené gramofóny Rega. Dánsko zastúpi progresívny výrobca reproduktorov Dynaudio. Kanadu budú zasa reprezentovať filtračné zariadenia Torus a známy výrobca high-endových komponentov NAD. Nevynecháme ani našich západných susedov – kvalitnú, ručne vyrábanú kabeláž predstavia Orchestra Instruments. Odporúčam prísť sa presvedčiť na vlastné oči... a uši!
Pre koho je táto akcia určená?
Naša výstava je otvorená pre širokú verejnosť. Z mojej skúsenosti viem, že typický audiofil sa nedá generalizovať – poznám mladých aj starších, mužov či ženy, hudobníkov alebo vášnivých poslucháčov. Človek nemusí o zvuku vedieť nič a môže z našej výstavy odchádzať ako novopečený fanúšik hifi. Najdôležitejšie je prísť, usadiť sa, započúvať sa a vnímať ako znie naplnený potenciál hudobných nahrávok. Pre mnoho ľudí môže ísť o objavenie celkom nového zážitku z počúvania. Také momenty mi prinášajú nesmiernu radosť. S kolegami sa na Vás veľmi tešíme.
 

Autor: (reklamný článok)

Diskusia   0