Utorok 25. 09. 2018
Dnes má sviatok: Vladislav, Vladislava, zajtra Edita

Trnavské juniorky majsterky Slovenska 2017

Trnavské juniorky majsterky Slovenska 2017

12. 10. 2017
Poďakovanie patrí všetkým hráčkam, ktoré odviedli za celú sezónu skvelú prácu.

V nedeľu, 8.októbra 2017, sa odohral v softballovom areáli SK Trnava Panthers rozhodujúci zápas o majstra Slovenska v kategórii junioriek. Za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy sa stretli juniorky Apolla Bratislavy a Panthers Trnava.
Do zápasu sme vstúpili nešťastne. V prvej zmene sa nám nepodaril dotlačiť ani jeden bod, naproti tomu súper po úspešných odpaloch sa ujal vedenia 0:5. Našťastie sme sa z úvodnej sprchy dostali veľmi skoro a hneď v druhej zmene sme po skvelej útočnej hre zvrátili zápas vo svoj prospech na 7:5. V tretej, štvrtej a piatej zmene, podobne ako v prvej, sme nedokázali pridať ani jeden bod. Apollo pridalo v každej zmene po bode a ujalo sa vedenia 7:8. V šiestej zmene oba tímy predviedli skvelý útok. Hráčky sa predbiehali vo skvelých odpaloch a na začiatku siedmej zmeny bolo nerozhodne 13:13. V poslednej, siedmej zmene sme pokračovali v nátlakovej útočnej hre a ďalšie tri body boli výborným náskokom pred dohrávkou Apolla. Po skvelej obrannej hre sa nám napokon podarilo udržať stav 16:13 pre nás a po troch rýchlych autoch vypukla na našom ihrisku majstrovská radosť.
Na záver sezóny to bol skvelý softballový zážitok z oboch strán. Obe družstvá predvádzali vynikajúcu útočnú hru. Viac vynikli na pálke ako v obrane, čo sa muselo divákom páčiť. Nás teší, že viac bodov dokázali dotlačiť trnavské juniorky a stali sa Majsterky Slovenska 2017 v softballe v juniorskej kategórii.
Poďakovanie patrí všetkým hráčkam, ktoré odviedli za celú sezónu skvelú prácu. Dúfam, že ich to povzbudí a svojimi výkonmi tak ako teraz, aj v budúcom roku potvrdia, že patria na ME do 22 rokov, ktoré hostíme tu v Trnave.
Juniorské majsterky Slovenska 2017 : Dana Drgoňová, Klaudia Mihálková, Elisabeth Gajarská, Nikola Kalická, Kristína Bohunická, Petra Sokolovská, Lujza Čambálová, Zuzana Prochyrová, Henrieta Zacharová, Simona Machová, Erika Deáková, Lucia Suchoňová, Katarína Dudášová, Timea Ondrejičková, Tereza Kopplová, Liliana Kukučková, Denisa Velická
Tréneri : Rastislav Sokolovský a Richard Bohunický


 

Autor: Rastislav Sokolovský

Diskusia   0