Streda 12. 12. 2018
Dnes má sviatok: Otília, zajtra Lucia, Lukrécia

Hra Nevyliečiteľní spustí emocionálnu lavínu pred očami divákov

Hra Nevyliečiteľní spustí emocionálnu lavínu pred očami divákov

13. 11. 2017
Miestami lyrická, miestami bláznivá komédia, ktorá rozohráva podmanivú hru medziľudských vzťahov.

Miestami lyrická, miestami bláznivá komédia, ktorá rozohráva podmanivú hru medziľudských vzťahov. Nevyliečiteľní je predstavenie, ktoré divákov vťahuje do spleti lások, prelínaní vzťahov, následných trápení hlavných hrdinov zverených v rukách psychológov, ktorí by sami potrebovali odbornú pomoc. Pod tlakom vypätých emócií sa publikum ocitá vo víre situácií, ktorý rýchlo prepadne do komického tónu. Komédiu v hlavných úlohách s Csongorom Kassaiom, Helenou Krajčiovou, Kamilom Mikulčíkom, Lenkou Barilíkovou a Ottom Culkom uvedie v sobotu 25. novembra trnavské Kino Hviezda.

V hre stvárňujete ústrednú postavu. Čo ho trápi, čo chce od života, aká je to povaha?
Csongor Kassai:
Je to veľmi nevyrovnaný človek, no strašne túži po harmonickom živote. Snaží sa každému vyhovieť, hoci vie, že je to úplný nezmysel. Samozrejme, to ale nikdy nevzdá!

V čom jú hlavní protagonosti nevyliečiteľní?
C. K.:
Nevyliečiteľní sú v tom, že v partnerstve každý z nich hľadá niečo, čo zdanlivo nemá, a možno mu to leží priamo pod nohami. No buď to nezbadajú, alebo to nechcú vidieť.

Hra je zábavná, ale zároveň otvára aj viaceré životné otázky. Ako je v tejto inscenácii vystavaná komická linka?
C. K.:
Všetci z nich potrebujú pomoc. Vyhľadávajú odborníkov, čo im, samozrejme, iba komplikuje život. Do toho si zamiešajú vlastné pravdy a presvedčenia a začne sa valiť emocionálna lavína priamo pred očami divákov.

Aké je pre vás odkaz tejto hry?
C. K.:
Porozumenie, tolerancia, vzájomné pochopenie. A jeden citát z našej hry: "Ľudia musia prejavovať svoje city!"

Aké reakcie dostávate na hru, keď ju uvádzate po Slovensku?
C. K.:
Ťažko by som to hodnotil objektívne. Myslím, že to poznáme všetci. Keď sa niekomu váš výkon alebo samotné zinscenovanie hry páči, tak sa s tými pocitmi aj rád podelí. V opačnom prípade to dotyčný nechá "plávať". No keďže to hráme už vyše desať rokov a veľmi často (!), dostávame pozitívne reakcie a hodnotenia v rôznych kútoch Slovenska. Je to znamenie, že sa nám oplatilo venovať čas a energiu do tejto hry (úsmev).

25. 11. (sobota)
Štart: 19:00 hod.

Vstupenky: bit.ly/Nevyliečiteľní

 

Autor: (reklamný článok)

Diskusia   0