Streda 20. 02. 2019
Dnes má sviatok: Lívia, zajtra Eleonóra

Jiloskero hangóro predstaví naj interpretov z 25. ročníkov súťaže

27. 10. 2017
Od začiatku prehliadky sa súťaží v troch kategóriách - od šesť do desať rokov, od 11 do 16 rokov a nad 17 rokov.

Detva - Najúspešnejší interpreti z 25. ročníkov jedinej súťaže svojho druhu na Slovensku - Jiloskero hangóro (Hlas srdca), v prezentácii rómskej ľudovej piesne, sa predstavia v sobotu 28. októbra v Dome kultúry Andreja Sládkoviča v Detve. Informuje o tom webová stránka kultúrneho centra v Detve.

Talentovaných mladých ľudí pre súťaž vyberá každý rok šéfka tamojšieho občianskeho združenia Klub Spolu Detva Marie Oláhová na základe dlhodobej spolupráce s rómskymi združeniami a klubmi.

Od začiatku prehliadky sa súťaží v troch kategóriách - od šesť do desať rokov, od 11 do 16 rokov a nad 17 rokov.

Na aktuálnej prehliadke bude účinkujúcich sprevádzať ľudová hudba bratov Demeovcov a účinkovať bude aj 30-ročný rómsky folklórny súbor Rómka z Detvy. Ako hostia sa predstavia detský folklórny súbor Ratolesť z Detvy a rómske folklórne súbory Khamoro z Myjavy, Jagalo Jilo z Očovej, Ochto vasta z Vígľaša, Gypsy Janka z Detvy, Slniečko z Poltára a súbor Kheliben Andro Jilo z Čierneho Balogu.

Foto, text: © 2017 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0