Nedeľa 19. 08. 2018
Dnes má sviatok: Lýdia, Lilien, zajtra Anabela, Liliana

Návštevníci veľtrhu Bibliotéka/Pedagogika sa dozvedia i štatistické zaujímavosti

09. 11. 2017
Ten sa koná v Bratislave od štvrtka a vyvrcholí v nedeľu 12. novembra.

Bratislava - Štatistický kvíz pre žiakov prvého stupňa základných škôl, historické vydania štatistických ročeniek a publikácií, ale aj prezentáciu produktov a služieb ponúka Štatistický úrad (ŠÚ) SR na veľtrhu Bibliotéka/Pedagogika. Ten sa koná v Bratislave od štvrtka a vyvrcholí v nedeľu 12. novembra.

"ŠÚ pri príležitosti Európskeho dňa štatistiky organizuje kvíz pre deti a zároveň počas dvoch dní podujatia (9. a 10.11.) máme stánok, kde si široká verejnosť môže siahnuť na výsledky práce úradu, zoznámiť sa so štatistikou a dozvedieť sa všetko to, čo robíme," uviedol pre TASR predseda ŠÚ SR Alexander Ballek. Záujemcovia sa počas veľtrhu môžu oboznámiť s produktmi a službami ŠÚ SR a zároveň si v praxi vyskúšať prácu s elektronickými databázami úradu.

Súčasťou expozície je aj výstava historických vydaní štatistických publikácií od roku 1921 a viacerých ročeniek. "Ľudia môžu byť svedkami toho, ako sa vyvíjala práca štatistiky na Slovensku a v Československu," povedal Ballek. Ako ďalej doplnil, záujemcovia sa dozvedia aj informácie o grafoch a číslach a môžu si spraviť predstavu o tom, ako čísla dokážu zmapovať vývoj slovenskej spoločnosti.

ŠÚ v spolupráci s RTVS pripravil program aj pre najmladšiu generáciu. "Vymysleli sme štatistický kvíz, pri ktorom bude aj Smajla Prekvapená z formátu Trpaslíci z televízie RTVS," priblížil Ballek. Takýmto spôsobom sa ŠÚ snaží žiakom základných škôl ukázať, čo je to štatistika a akým spôsobom funguje.

Knižný veľtrh Bibliotéka spolu s výstavou Minerály vo štvrtok a piatok sprevádza celoštátne finále súťaže vedecko-technických bádateľských projektov Festival vedy a techniky AMAVET a interaktívna výstava Veda netradične. Vlani veľtrh navštívilo viac ako 45.000 ľudí.

Foto, text: © 2017 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0

OPTIK

trnavadnes - regionálne noviny

Trnavadnes 21/2011 Aktuálne číslo
        32/2018

Prelistovať

Inzercia
Typovník a cenník

Archív novín
 

 

 

Téma čísla

Trnava hľadá opäť zhotoviteľa cykloveže na stanici.

Radnica súťaží firmu na prevoz, montáž a demontáz stánkov, ako aj ďalšie služby..

Na Družbe plánujú postaviť cvičisko. 

.

 

 

 

 

 

Počasie v Trnave