Streda 12. 12. 2018
Dnes má sviatok: Otília, zajtra Lucia, Lukrécia

Na Piešťanských Vianočných Trhoch zahrajú Rolling Stones rev. z Brna

08. 12. 2017
Na Piešťanských Vianočných Trhoch zahrajú Rolling Stones rev. z Brna, Graem Mark z Írska Janelys Fernandes Diaz z Kuby a ďalší.

Návštevníkov Vianočných trhov zahreje Mikulášsky beh aj hudba Rolling Stones
Vianočné trhy každý deň lákajú do centra Piešťan množstvo ľudí a inak to nebude ani počas druhého adventného víkendu. V piatok bude hlavnou hviezdou hudobného programu írsky hudobník Greame Mark Donladson a sobotu roztancujú Námestie slobody Rolling Stones Revival. Ani tentoraz nebude na Námestí slobody chýbať obľúbený Pieščanský rýnek, kde domáci výrobcovia ponúkajú vlastné produkty, ktoré môžu byť originálnymi darčekmi pod stromčekom.
Organizátori Vianočných trhov museli v piatkovom programe urobiť malú zmenu, pretože zo zdravotných dôvodov nemôže do Piešťan prísť kapela The Rockefellas. Fanúšikovia dobrej hudby však o nič neprídu. V piatok 8. decembra o 20.00 h sa im predstaví írsky hudobník Greame Mark Donladson so skupinou vynikajúcich slovenských hudobníkov, ktorí spolu hrajú emotívny a pritom veselý gitarový folk-rock s originálnou prímesou írskej tradičnej hudby. Na Piešťanské vianočné trhy sľúbili do programu zaradiť aj tradičné írske a anglické vianočné piesne s rockovým nádychom.
V sobotu 9. decembra odštartuje z Vianočných trhov charitatívny Mikulášsky beh. Vítané sú všetky vekové kategórie, toto športové podujatie má totiž predovšetkým dobročinný cieľ – pomôcť deťom zo zariadenia sociálnych služieb Domum. Ale samozrejme pôjde aj o zábavu. Želaním organizátorov je, aby bežci prišli v mikulášskom oblečení.
Počas registrácie im bude hrať skupina Meluzína. Štart je naplánovaný o 15.00 h a po skončení behu a odovzdaní cien prídu na pódium San Borondon Cyclo Fanfaria - legendami opradená partia potulných muzikantov, ktorá svojou hudbou prebrázdila desiatku krajín a päť morí.
Členovia tejto skupiny žijú hrávajú na terasách, tavernách, ale aj festivaloch a na svojich cestách sa presúva na bicykloch. Ich hudba v štýle balkán, klezmer a latino zdvihne zo stoličky každého a roztancuje aj skaly.
Horúco bude na Vianočných trhoch aj počas vystúpenia kubánskej speváčky menom Janelys Fernandez Dias, ktorá vystupovala v popredných havanských kluboch ako napríklad famózna Floridita. Zaspievala si  aj v populárnom televíznom programe Let´s Dance 2011.
Koncert Rolling Stones Revival odštartuje o 22.00 h a fanúšikovia tejto kapely sa môžu tešiť na energickú rockovú šou s autentickým zvukom. Ide totiž o jednu z najlepších revival skupín, ktoré sa venujú tejto nesmrteľnej hudobnej legende.
Druhá adventná nedeľa sa ponesie v duchu tradícií. Po divadelnom predstavení v podaní Exalievov Dona Bosca zástupcovia mesta a cirkví zapália ďalšiu sviečku na adventnom venci a nasledovať budú vystúpenia detí z Materskej školy na Staničnej ulici (Predškoláčik) a potom folklórne súbory Striebornica a Krakovanček.
Podrobný program Vianočných trhov, ktorých súčasťou bude aj tento víkend Pieščasnký rýnek, nájdete na tejto adrese: http://www.bnr.sk/program/.

Autor: (tlačová správa)

Diskusia   0