Pondelok 16. 07. 2018
Dnes má sviatok: Drahomír, zajtra Bohuslav

Závod v Skalici hlási rekord: Pol milióna produktov za rok 2017

Závod v Skalici hlási rekord: Pol milióna produktov za rok 2017

19. 12. 2017
Do závodu v roku 2017 koncern investoval 3,6 milióna eur a v roku 2018 plánuje v Skalici prijať desiatky nových pracovníkov.

Skalica - Slovensko láme rekordy nielen v počte vyrobených áut, ale aj vykurovacích technológií. Závod Protherm Production zo Skalice vyrobil za rok 2017 historicky najviac – rekordných pol milióna zariadení na vykurovanie a prípravu teplej vody. V tejto oblasti sa zaradil medzi top producentov v Európe.
„V strednej a východnej Európe náš závod – pokiaľ ide o počet vyrobených produktov – nemá obdobu. V roku 2000 sme v Skalici začínali s 51 000 kusmi, dnes už vyrábame desaťnásobne viac,“ potvrdil Peter Kuba, riaditeľ spoločnosti Protherm Production, ktorá vyrába pod hlavičkou koncernu Vaillant Group. Do závodu v roku 2017 koncern investoval 3,6 milióna eur a v roku 2018 plánuje v Skalici prijať desiatky nových pracovníkov.

Dlhodobo stabilne rastú
Pod rekord pol milióna zariadení (vyrobených v roku 2017) sa podpísalo viacero faktorov. „Závod v Skalici dokázal, že má dostatočne kvalifikovaných pracovníkov, aby zvládol aj náročné zadania. Aj vďaka tomu nám neustále pribúdajú kompetencie a dlhodobo stabilne rastieme,“ potvrdil P. Kuba.
Pod rukami montážnikov v Protherm Production vzniká široký sortiment výrobkov, zložité elektrotechnické zariadenia vo veľkých sériách. Ide o závesné i stacionárne, kondenzačné aj nekondenzačné kotly, elektrokotly, elektrické ohrievače na prípravu teplej vody či vnútorné jednotky tepelných čerpadiel. Výrobky ďalej putujú na 24 trhov Európy, Ázie i Afriky.


 

Autor: (tlačová správa)

Diskusia   0

OPTIK

trnavadnes - regionálne noviny

Trnavadnes 21/2011 Aktuálne číslo
        27/2018

Prelistovať

Inzercia
Typovník a cenník

Archív novín
 

 

 

Téma čísla

Nová šéfka divadla nastúpi do funkcie 1. septembra.

V Majcichove vznikne rodinný minipivovar, zásobovať chce lokálne podniky v okolí.

Chodník na Dohnányho sa dočká rekonštrukcie. 

.

 

 

 

 

 

Počasie v Trnave