Štvrtok 24. 01. 2019
Dnes má sviatok: Timotej, Timea, zajtra Gejza

Najstaršie slovenské múzeum vyhlasuje súťaž pre návštevníkov

13. 02. 2018
Od 15. februára vyhlasuje súťaž Na trase múzea, ktorá potrvá do 31. mája.

Bratislava – Po celoročnom spoznávaní svojich desiatich expozícií s osobnosťami kultúry a moderátormi prichádza Múzeum mesta Bratislavy (MMB) v jubilejnom 150. výročí svojho vzniku s ďalšou aktivitou. Od 15. februára vyhlasuje súťaž Na trase múzea, ktorá potrvá do 31. mája.

Toto najstaršie slovenské múzeum s nepretržitou prevádzkou má desať tematických múzeí so špeciálnymi expozíciami, osem je v historickom jadre mesta a po jednom v Devíne a Rusovciach. Okrem ich spoznávania chce MMB zistiť, ktoré z múzeí je pre návštevníkov najzaujímavejšie, aj ktorý predmet či architektúra sa im najviac páči.

"Po zakúpení hracieho plánu v prvom múzeu pôjde návštevník do ostatných zdarma a získa originálne limitované samolepky vo farbách múzeí. Tie si nalepí do plánu a získa skladačku s obrázkami múzeí. Podmienkou je, že ich treba navštíviť aspoň päť. Aby bola súťaž zaujímavejšia, na základe siluet návštevník hľadá v múzeách zbierkové predmety alebo architektúry. Zapíše do plánu ich názov a storočie vzniku, aj svoje top múzeum," informuje o súťaži Beáta Husová z MMB.

Na záver spodnú časť hracieho plánu súťažiaci odovzdá s vyplnenou adresou v niektorom z desiatich múzeí. Alebo môže zaslať poštou na adresu: Múzeum mesta Bratislavy, Radničná 1, 815 18 Bratislava. Organizátori sľubujú šťastlivcom atraktívne ceny.

Informácie o priebehu a vyhodnotení súťaže sú na internetovej stránke www.150muzeum.bratislava.sk.

Foto, text: © 2018 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0