Štvrtok 24. 01. 2019
Dnes má sviatok: Timotej, Timea, zajtra Gejza

Žiaci základných škôl sa môžu zapojiť do súťaže Skús pokus 2

13. 02. 2018
Do súťaže sa môžu prihlásiť žiaci druhého stupňa základných škôl a tiež príslušných ročníkov osemročných gymnázií.

Bratislava – Aj v tomto školskom roku sa žiaci slovenských základných škôl môžu prihlásiť do súťaže Skús pokus 2 – Chémia pod pokrievkou. TASR informovala Nataša Navrátilová zo spoločnosti Dr. Josef Raabe Slovensko.

Do súťaže sa môžu prihlásiť žiaci druhého stupňa základných škôl a tiež príslušných ročníkov osemročných gymnázií.

Súťaž Skús pokus 2 má dve časti. Prvou úlohou žiakov je s pomocou učiteľa vytvoriť súťažný tím pozostávajúci z dvoch až ôsmich členov. Druhou je vymyslieť a aj zrealizovať chemický pokus s bežne dostupnými surovinami. Učiteľ samotný pokus nevykonáva, je len jeho mentorom.

Žiaci následne natočia pokus na video a pošlú ho do 8. apríla 2018 organizátorovi súťaže. Videozáznam zhodnotí odborná komisia zložená z vedeckých a pedagogických elít Slovenska, pričom v rámci hodnotenia sa bude prihliadať nielen na odbornú úroveň pokusu, ale aj jeho kreatívne spracovanie.

V druhej časti sprístupní organizátor súťaže najlepšie videá na stránke www.expolpedagogika.sk, kde bude mať verejnosť možnosť hlasovať a vybrať tri najatraktívnejšie súťažné príspevky.

Foto, text: © 2018 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0