Štvrtok 24. 01. 2019
Dnes má sviatok: Timotej, Timea, zajtra Gejza

Superstarista Lukáš Piala ako hosť Modrého štvrtku

Superstarista Lukáš Piala ako hosť Modrého štvrtku

01. 03. 2018
Svoje hudobné skúsenosti získaval na zaoceánskej lodi ako aj v sprievodnej skupine Tomáša Bezdedu.

Marcový Modrý štvrtok | Blue Thursday, ktorý organizuje občianske združenie Trnavská hudobná spoločnosť spolu s trnavskou skupinou Second Band bude hostiť žilinského rodáka - superstaristu Lukáša Pialu.
Lukáš začal hrať na gitare ako 11-ročný, o dva roky neskôr už založil svoju prvú hudobnú skupinu. Študoval na konzervatóriu v Žiline a v Prahe, neskôr získal aj diplom na škole Institute of Contemporary Music Performance v Londýne. V roku 2007 sa zúčastnil súťaže Slovensko hľadá Superstar a dostal sa do semifinále. Svoje hudobné skúsenosti získaval na zaoceánskej lodi ako aj v sprievodnej skupine Tomáša Bezdedu.
Lukáš v súčastnosti vystupuje sólovo s gitarou, ale hrá aj v skupinách Ja ty a Rolo, 6 Foxes a Chrobáky (Beatles revival).
Podujatie Modrý štvrtok je zamerané na podporu nehmotného kultúrneho dedičstva, podporu menšinových hudobných žánrov ale aj spestrenie voľnočasových aktivít občanov mesta Trnava. Marcový projekt s Lukášom Pialom a skupinou Second Band sa uskutoční vo štvrtok, 15. marca 2018 od 20.00 h v priestore kaviarne Amfik Café v objekte Mestského amfiteátra.
 

Autor: (reklamný článok)

Diskusia   0