Streda 16. 10. 2019
Dnes má sviatok: Vladimíra, zajtra Hedviga

Myjava predstavila program Medzinárodného folklórneho festivalu

22. 03. 2018
Jeho program je rozdelený do troch dní, tento rok sa uskutoční od 15. do 17. júna.

Myjava – Medzinárodný folklórny festival (MFF) v Myjave vstupuje do 59. ročníka. Jeho program je rozdelený do troch dní, tento rok sa uskutoční od 15. do 17. júna, TASR informoval hovorca mesta Myjava Marek Hrin.

Myjavský festival patrí medzi tri najväčšie a najvýznamnejšie folklórne festivaly na Slovensku. V ponuke budú veľké javiskové choreografie, nescénické programy pre malých i veľkých, zábava, tanečné školy, súťaže, koštovky, ľudové rozprávania, výstavy, divadelné formy, obľúbený "Jarmek pot mijafskú vežu" a takisto jedinečné mestečko MY-A-VY.

Otvorenie festivalu sa uskutoční v amfiteátri Trnovce v piatok (15.6.) a bude spojené s odovzdávaním Ceny festivalu. Po otvorení sa v programe Vitajte, priatelia, na Myjave! predstavia zahraniční hostia. "Po zahraničných účinkujúcich bude pódium patriť domácim folklórnym súborom a ich novému programu inšpirovanému dielom známej spisovateľky Zuzky Zgurišky," uviedol hovorca mesta.

Najbohatší program čaká na návštevníkov v sobotu, ktorá začne tradičným "Jarmekom pot mijafskú vežu" a bude pokračovať bohatým celodenným programom, ktorý zakončia večer folklórne vystúpenia v amfiteátri. "Nedeľa bude pokojnejšia, určená predovšetkým deťom a ich rodičom. Okrem folklórneho programu budú v mestečku misijné bohoslužby a spomienkové rozprávania," doplnil Hrin.

Foto, text: © 2018 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0