Utorok 21. 05. 2019
Dnes má sviatok: Zina, zajtra Júlia, Juliana

Slovenskí cyklisti rozbehnú domácu sezónu na trnavských cestách

Slovenskí cyklisti rozbehnú domácu sezónu na trnavských cestách

03. 04. 2018
Miestom úvodných kôl bude historické centrum nášho mesta.

Na otváracích pretekoch cestnej cyklistickej sezóny privíta Trnava už tento víkend stovky domácich i zahraničných jazdcov rôznych kategórií. Miestom úvodných kôl „cestárov“ bude 7. apríla 2018 historické centrum nášho mesta. 8. apríla ich už čaká známy okruh so štartom a cieľom v Suchej nad Parnou. Paralelne s nimi prebieha aj 12. župná olympiáda mládeže Trnavského samosprávneho kraja. V sobotu sú v Trnave pripravené aj preteky detí trnavských škôl a hobby cyklistov.

Posledné roky zaznamenali trnavskí organizátori obrovský záujem o preteky zo strany cyklistov. Ich počet sa v napríklad minulý rok blížil ku hranici 400 ľudí v rôznych kategóriách, čo je na cestnú cyklistiku na slovenské pomery naozaj ohromné číslo. Rolu zohráva fakt, že ide o prvé preteky na ceste v danom roku a ďalším je úroveň organizácie a zabezpečenia tohto podujatia zo strany trnavského klubu CK Olympik Trnava a mnohých dobrovoľníkov.
Časovku, ktorá otvárala poradie slovenského pohára, tentokrát nahradí kritérium ulicami historického centra Trnavy. „Minulý rok tento okruh otestovali mládežnícke kategórie počas pretekov Okolo Slovenska, ktoré dva dni hostilo naše mesto. Jedinou zmenou je otočenie smeru jazdy oproti minulému roku. Štart i cieľ je naplánovaný na Štefánikovu ulicu, približne v jej strede, odkiaľ sa cyklisti vydajú cez Horné Bašty, Pekársku, Trojičné námestie naspäť na Štefánikovu ulicu. Začiatok ostrých štartov je od 14:00 hodiny, pričom sa postupuje od najmladších kategórií. Úplne prví odštartujú deti základných škôl a hobby jazdci,“ priblížil priebeh podujatia Bohuslav Kujovič, riaditeľ pretekov a dodal: „Chceme týmto poprosiť Trnavčanov o vyššiu ostražitosť pri pohybe na spomínaných uliciach a samozrejme všetkých pozývame vytvoriť fanúšikovskú kulisu, pozrieť si zvyšujúce sa tempo jazdy a boje naprieč jednotlivými kategóriami.“
V nedeľu od 11:00 hodiny čaká na cyklistov už známy, 23 km dlhý suchovský okruh na trase Suchá nad Parnou, Košolná, Dlhá, Dolné Orešany, Horné Orešany a späť do Suchej. Kým mladší žiaci absolvujú okruh iba raz, muži a juniori ho pôjdu až päťkrát. Predpokladaný dojazd elitnej kategórie do cieľovej roviny je o 14.00 hodine.
V sobotu, 7.4. srdečne pozývame do mesta na bicykli všetky deti vo veku 6-15 rokov a hobby cyklistov, pre ktoré sú pripravené žiacke a „hobby“ preteky. Registrácia na tieto preteky bude prebiehať medzi 10 – 13 hodinou na mestskom úrade.


 

Autor: (reklamný článok)

Diskusia   0