Štvrtok 24. 10. 2019
Dnes má sviatok: Kvetoslava, zajtra Aurel

Poctu slobode na Devíne vzdajú Richard Müller či Lenka Filipová

17. 08. 2018
Podujatie Pocta slobode - Tribute to Freedom 2018 sa začne v piatok o 18.30 h.

Bratislava - Na bratislavskom hrade Devín sa už po desiaty raz bude konať koncert Pocta slobode – Tribute to freedom. Myšlienku podujatia v piatok (17.8.) podvečer opäť podporia aj hviezdy českej a slovenskej hudobnej scény. Predstaví sa napríklad Richard Müller, česko-slovenská speváčka a gitaristka Lenka Filipová s hosťami či skupina Billy Barman s dievčatami zo SĽUK-u.

Podľa Juraja Drobu, predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), ktorý podujatie organizuje, však nejde len o kultúrny zážitok, ale aj o pripomenutie si významných historických udalostí. "Akými sú v tomto roku 50. výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy, Slovenské národné povstanie a pád Železnej opony. Práve hrad Devín na hranici našej krajiny je symbolom boja za slobodu," skonštatoval Droba. Koncert tak má podľa neho byť pripomienkou hodnoty demokratickej Európy.

Podujatie Pocta slobode - Tribute to Freedom 2018 sa začne o 18.30 h.

Foto, text: © 2018 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0