Streda 16. 10. 2019
Dnes má sviatok: Vladimíra, zajtra Hedviga

Modré štvrtky od septembra vo Vodáreň Craft Bistro

Modré štvrtky od septembra vo Vodáreň Craft Bistro

29. 08. 2018
Pozvaným hosťom otváracieho večera šiestej sezóny je Duo Live Guitars.

Trnava – Projekt Trnavskej hudobnej spoločnosti, o.z. a hudobnej skupiny Second Band vstupuje 13. septembra do svojej šiestej sezóny. Okrem zmeny miesta sa projekt zamerá na domácich hostí z rôznych žánrov pre väčšiu podporu klubovej činnosti na území mesta Trnava.
Pozvaným hosťom otváracieho večera šiestej sezóny je Duo Live Guitars. Líder skupiny – spevák a gitarista Pavel Opatovský a multiinštrumentalista – Jozef “Laci” Pagáč spolu hrajú od roku 2010. Obaja majú svoju hudobnú minulosť spojenú dnes už s legendárnymi trnavskými skupinami zo 60-tych a 70-tych rokov. Úspešné duo sa v súčasnosti venuje interpretácii rockových skladieb práve zo spomínaného obdobia – šesťdesiatych rokov. Svoje publikum si našlo na pravidelných scénach v trnavskej kaviarni Music café ako aj v piešťanských kúpeľných kaviarňach. Za čas spoločného účinkovania sa v skupine vystriedalo viacero hudobných hostí. Azda najväčší úspech skupiny bola pozvánka na Veľký mestský ples v roku 2010 v Prahe, kde skupina vystúpila popri iných, významných hudobných osobnostiach. Skupina Duo Live Guitars každoročne organizuje svoj hudobný projekt – Bibítové Vianoce a to pravidelne na sklonku roka.
Podujatie Modrý štvrtok je zamerané na podporu nehmotného kultúrneho dedičstva, podporu menšinových hudobných žánrov, výročného festivalu Blues Moods, ktorý sa koná každoročne na jeseň na území mesta, ale aj ako spestrenie voľnočasových aktivít občanov mesta.
Septembrový Modrý štvrtok otvorí svoju sezónu tradične – 13. septembra 2018 – čo je druhý štvrtok v mesiaci so začiatkom od 20.00 h v priestore Vodáreň Craft Bistro na Okružnej ul. č. 6 v Trnave. Cena vstupného je 3 €.
Podujatie Modrý štvrtok | Blue Thursday podporujú: Libros, Halada - advokátska kancelária, Real Centrum, Vodáreň Craft Bistro, Webhouse, Rádio Bunker, Rádio Devín, Mestská televízia Trnava, média Trnavsko a Trnava Dnes ako aj portály domesta.sk, trnavalive.sk, trnavskyhlas.sk, slovakblues.sk a bluesmusic.sk.

 

Autor: (reklamný článok)

Diskusia   0