Piatok 20. 09. 2019
Dnes má sviatok: Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš

Veriaci vyrazia od brehov rieky Morava peši po stopách Titusa Zemana do Šaštína

13. 09. 2018
Zraz pútnikov je neďaleko obce Závod od 13.00 h. Predpokladaný príchod do Šaštína je večer okolo 21.00 h.

Bratislava/Závod – Veriaci vyrazia v piatok (14. 9.) od brehov rieky Morava pri obci Závod v okrese Malacky peši po stopách Titusa Zemana do Šaštína. Tu sa v sobotu (15.9.) na sviatok Sedembolestnej Panny Márie koná slávnosť. TASR o púti, ktorú organizuje Bratislavská arcidiecéza, informoval Michal Lipiak z Konferencie biskupov Slovenska (KBS).

"Na púti od rieky Morava do Šaštína sa zúčastní aj biskup Jozef Haľko. Počas samotného putovania sú pripravené aktivity v skupinách, putovanie v tichu, katechézy i modlitba," priblížil Lipiak. Pri púti podľa organizátorov pôjde nielen o pripomenutie hrdinstva blahoslaveného Titusa Zemana, ale aj o uvažovanie nad vlastnou životnou cestou.

Zraz pútnikov je neďaleko obce Závod od 13.00 h. Predpokladaný príchod do Šaštína je večer okolo 21.00 h. Doprava pre zaregistrovaných účastníkov bude zabezpečená autobusom z Bratislavy od Domu Quo Vadis o 12.00 h.

Foto, text: © 2018 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0