Utorok 21. 05. 2019
Dnes má sviatok: Zina, zajtra Júlia, Juliana

Historický Hammam na nulovej eurobankovke

Historický Hammam na nulovej eurobankovke

10. 10. 2018
Od svojej výstavby v roku 1888 sa tak tento architektonický skvost postavený v maurskom slohu „dočká“ svojej ďalšej veľkej slávy.

Trenčianske Teplice - Skutočná lahôdka zavedie návštevníkov do jedných z najobľúbenejších kúpeľov na Slovensku. Kúpele Trenčianske Teplice, a.s. sa rozhodla krásu svojho historického skvostu - odpočivárne Hammam, pri príležitosti 130. výročia jej výstavby, zvečniť vydaním vlastnej nulovej eurobankovky.
Od svojej výstavby v roku 1888 sa tak tento architektonický skvost postavený v maurskom slohu „dočká“ svojej ďalšej veľkej slávy. Na bankovke sa vyníma interiér odpočivárne Hammam. Podľa Vladislava Klajbana z Euro Souvenir Slovensko pôjde
o vôbec prvý motív zobrazujúci interiér budovy v rámci slovenských vydaní.
„Veríme, že sme pre našich návštevníkov a zberateľov pripravili unikát, ktorým si svoju zbierku nulových bankoviek môžu hodnotne rozšíriť,“ uviedol Michal Vojtáš, generálny riaditeľ Kúpeľov. „Okrem toho bude záujemcom v prvý deň predaja na lokálnej pošte k dispozícii aj príležitostná pečiatka venovaná 130. výročiu Hammamu,“ dodal.
Nulová eurobankovka sa dostane do predaja vo štvrtok 08.11.2018 pri cene 3 EUR za kus a v maximálnom počte 10 kusov na kupujúceho. Jediné oficiálne miesto predaja bude situované v kúpeľnom hoteli PAX. Z celkového nákladu 10 tisíc kusov je pre tuzemský trh určených 8 tisíc, pričom s predajom 2 tisíc sa uvažuje až v roku 2019.
Hoci má bankovka nulovú hodnotu, za krátky čas od uvedenia konceptu na Slovensku v roku 2018 sa stala zberateľským fenoménom. Naviac významne prispieva k podpore cestovného ruchu a turizmu naprieč najvýznamnejšími kultúrnymi, turistickými a historickými lokalitami.
Hammam v Trenčianskych Tepliciach preto nemôže stáť bokom.


 

Autor: (tlačová správa)

Diskusia   0