Utorok 23. 04. 2019
Dnes má sviatok: Vojtech

V Renesančnom kaštieli sa koná výstava neobvyklých sôch, malieb, grafík

31. 10. 2018
Návštevníci môžu vidieť napríklad neobvyklé sochy, ktoré sú zložené z viacerých funkčných predmetov, napríklad hudobných nástrojov.

Galanta – V Renesančnom kaštieli v Galante môžu záujemcovia do 4. novembra navštíviť výstavu Milana Lukáča „Sochy, maľby, grafiky“ pod gesciou Mestského kultúrneho strediska (MsKS) v Galante. Kurátorom výstavy je Ľubomír Podušel. Informovala o tom kultúrna referentka MsKS Andrea Gofáková.

Lukáčove diela nesú prvky spájania, kríženia, nanášania, vrstvenia, kombinácie, ale i predstáv či motívov. Návštevníci môžu vidieť napríklad neobvyklé sochy, ktoré sú zložené z viacerých funkčných predmetov, napríklad hudobných nástrojov.

Milan Lukáč sa narodil v Bojniciach, momentálne žije a tvorí v Bratislave. Venuje sa voľnej sochárskej tvorbe, maľbe, grafike a kresbe. Koncepcia jeho sôch sa prenáša do monumentálno-dekoratívnej polohy a paralelne s tým vytvára tiež cyklus komorných plastík, ktoré predstavujú diela pripomínajúce zjavenia z tohto a zároveň iného sveta prostredníctvom zobrazovania obyvateľov živočíšnej ríše. Umelec sa zúčastňuje kolektívnych aj individuálnych výstav od roku 1986.

Foto, text: © 2018 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0