Streda 16. 10. 2019
Dnes má sviatok: Vladimíra, zajtra Hedviga

Rezort obrany obnovil Vojenský kúpeľný ústav v Piešťanoch

12. 02. 2019
Profesionálni vojaci tak môžu po novom využiť viac procedúr v zmodernizovaných priestoroch.

Piešťany - Vojenský kúpeľný ústav v Piešťanoch prešiel v uplynulých mesiacoch rekonštrukciou. Jej cieľom bolo v rámci zlepšovania sociálnej a zdravotnej starostlivosti o vojakov zvýšiť celkovú kvalitu ponúkaných služieb. Profesionálni vojaci tak môžu po novom využiť viac procedúr v zmodernizovaných priestoroch.

"Výraznou rekonštrukciou hotela Granit prešli najmä priestory kúpeľnej starostlivosti, a to prostredníctvom prestavby a nového dizajnu rehabilitačného bazéna a zrkadliska," informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková. Novinkou je tiež krytý a vyhrievaný prepoj medzi vonkajším a vnútorným bazénom i vyšší počet ponúkaných procedúr. Obnovou prešli aj ubytovacie priestory a vybavenie kuchyne. S rekonštrukciou hotela Granit Piešťany začala Horezza, a.s., patriaca pod rezort obrany v decembri 2018, pričom aktuálne je už zariadenie vojakom opäť plne k dispozícii.

Hotel postavili v roku 1853, vďaka novému termálnemu vrtu, prírodným liečebným zdrojom a úrovni zdravotných služieb patrí k popredným protireumatickým kúpeľom v Európe. Horúce minerálne pramene s vysokým obsahom síry vyvierajúce z hĺbky 2000 metrov a sírne bahno s veľkou tepelnou vodivosťou a vysokou redukčnou schopnosťou sú základnými prostriedkami klasickej liečebnej piešťanskej kúry.

Foto, text: © 2019 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0