Streda 16. 10. 2019
Dnes má sviatok: Vladimíra, zajtra Hedviga

Svet stavebnicových hrdinov sa pre malých a veľkých otvorí na 600 m2

14. 02. 2019
Na trnavskej výstave v priestoroch v susedstve psieho útulku sa návštevníci môžu tešiť na množstvo rôznych zinscenovaných výjavov.

Trnava – Na takmer 600 štvorcových metroch budú mať malí i veľkí Trnavčania, ale aj deti a dospelí zo širokého okolia mesta možnosť vnoriť sa do sveta známych stavebníc. Od 24. februára až do 12. mája bude v laser aréne na Suchovskej ceste v Trnave výstava modelov, ktoré vznikli zo stavebných prvkov lega.

"Ide zatiaľ o našu najväčšiu výstavu na Slovensku," povedal pre TASR Andrej Ďurík z organizátorskej spoločnosti, ktorý participoval na siedmich prezentáciách tohto druhu v rôznych mestách. Na trnavskej výstave v priestoroch v susedstve psieho útulku sa návštevníci podľa jeho informácií môžu tešiť na množstvo rôznych zinscenovaných výjavov. "Napríklad veľkej bitky rytierov, sú tu vojnové výjavy, výjavy z Harryho Pottera, vianočné scénky, dievčenskí hrdinovia, Vikingovia a mnoho ďalších známych postavičiek a dejov," uviedol. K tomu sa pridružilo viacero vláčikov, kolotočov a podobne. Spolu s Markom Bednárikom ich stavajú už viac ako mesiac a do otvorenia výstavy je pred nimi ešte kus práce. Množstvo použitých prvkov si Ďurík netrúfa odhadnúť. "Išlo by to asi do miliónov," povedal. Tvorcovia myslia pritom na deti, všetky scény sú v ich "mierke". "Máme také skúsenosti, že ak sú postavy väčšie, môžu byť akékoľvek zaujímavé, deti okolo nich iba prejdú bez väčšieho zaujatia," dodal Ďurík.

Okrem vystavených exponátov bude v aréne otvorený aj kútik, kde sa bude možné zahrať. Výstava bude otvorená cez týždeň vždy v stredu a piatok od 16. do 20. hodiny, v soboty a nedele od 13. do 20. hodiny.

Ilustračné foto

 

Foto, text: © 2019 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0